RC auto jako dárek – jak vybrat?

Nevíte co koupit svému manželovi, příteli či dětem jako dárek? My Vám poradíme. Kupte hit posledních let, RC auto! Velké i malé kluky zaručeně poteší. Nevíte jaké vybrat? Spalovací nebo elektrické? Vyplatí se investovat do dražšího modelu?

HSP Brontosaurus Truck

Trocha teorie:

První věc kterou je při koupi auta na dálkové ovládání vzít v úvahu je zda využijeme spalovací či elektrický pohon. Níže uvádíme výhody i nevýhody každého z nich:

1) Elektrický model

V tomto roce došlo u motorů na elektřinu k mnoha modernizacím. Klasické stejnosměrné motory v elektro RC autech, které sice vynikají extrémně nízkou cenou, ale menší životností, nahrazují velmi rychle moderní střídavé motory. Tyto střídavé motory, označované také jako Brushless, přinášejí extrémní výkon při menší spotřebe elektrické energie (tudíž i větší výdrži na baterie), menší zahřívání a především podstatně větší životnost. Tyto moderní Brushless motory už nejsou výsadou jen extrémně drahých aut, ale nacházejí se už i u RC modelů aut v ceně pod 4000Kč (např. HSP Troian PRO) a proto určitě stojí za zavážení.

Klady:
Nízká pořizovací cena
Velmi snadná údržba – vhodné i pro děti
Možnost jezdit i v interiéru
Výkon u lepších modelů srovnatelný se spalováky
Velké možnosti dalších úprav – vylepšování podvozku, motoru či baterií
 
Zápory:
Kratší výdrž: 15-45 minut dle typu modelu a baterie
Náchylné na vodu a vlhkost
 

2) Spalovací model

Klady:
Téměř neomezená výdrž – "dokud nedojde palivo"
Realistický zvuk a kouř – jako u skutečného auta
 
Zápory:
Náročnější údržba
Nevhodné pro malé děti – riziko popálení
 

Na co dát při výběru RC auta pozor

Ovladač:

Určitě vyhledávejte modely s ovladačem na frekvenci 2,4GHz. Ty se už tento rok staly naprostým standardem i u levných modelů. Kromě toho že už nemají dlouhou teleskopickou anténu, která se ráda láme, nabízejí především exrémně velký dosah (cca. 500m-1000m) a možnost provozovat více RC modelů na stejné frekvenci, bez sebemenšího rušení.

Náhradní díly:

Před nákupem modelu také určitě ověřte, zda prodejce má vůbec v nabídce náhradní díly k danému modelu. Stále se setkáváme s případy, kdy zákazník ve snaze nakoupit co nejlevněji, koupí RC model, který nemá podporu v České Republice. Poté kvůli nedostupnosti dílu v ceně řádu desetikorun nemůže zákazník provozovat celý model nebo musí díl objednávat ze zahraniční s drahým poštovným.

Naše tipy:

1) Na doma i na ven

Himoto Hunter a Himoto Troian

Díky kompaktním rozměrům si můžete s těmito RC modely aut užívat maximum zábavy doma i venku. Na svou velikost až neuvěřitelný výkon, který tato RC auta nabízí, poskytne zábavu na mnoho dlouhých hodin zábavy. Navíc je model napěchován moderní elektronikou, od radia na frekvenci 2,4GHz po velkokapacitní baterii.

2) Profesionální a přitom jednoduché

Himoto EMXT-1 a Himoto Destrier

Tato auta v měřítku 1:10 nabízejí snad nejlepší poměr cena/výkon a cena/kvalita na trhu. Dokonalé zvládájí jízdu po asfaltu, ale i nezpevněné cesty či terén. Jedná se opravdu o univerzální modely, se kterými si užijete skvělou zábavu naprosto všude. Navíc díky roszáhlým možnostem tuningu můžete časem se svého auta udělat opravdovou bestii mezi RC modely.

3) Driftovací a silniční auta

HPI Sprint 2 Sport

Lákají Vás opravdové sporťáky či makety reálných aut. Tak vybírejte z modelů řady Flying Fish od firmy HSP. Všechny modely jsou vybaveny pneumatikami pro driftování – tedy jízdu ve smyku. Jedná se o poměrně novou kategorii mezi RC auty, která získává poslední dobou stále větší oblibu. Vyzkoušejte si jízdu řízeným smykem se speciálnám RC autem od nás.

4) Extrémní výkon při kompaktních rozměrech

HPI Racing

Díky nejmodernějšímu elektrickému pohonu – tedy střídavému (Brushless) – nabízí toto neuvěřitelnou rychlost. Přidejte rychle plyn a auto pojede po zadních kolech. Navíc díky moderní Li-Pol baterii si maximální výkon můžete vychutnávat po celou dobu jízdy.
Příspěvek byl publikován v rubrice Začátečníci a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.